Hakkımızda

blog-thumb

Hakkımızda

Yeşilmeşe Tarım, 1998 yılında Adana’da bir aile şirketi olarak kurulmuştur.

Yaş sebze ve meyve yetiştiriciliğinde önemli bir noktada olan Yeşilmeşe Tarım kuruluşunun ilk yıllarında kavun ve karpuz yetiştiriciliği ile 500 dönümlük bir üretim alanına sahipken geçmişinden gelen gücü ve tecrubeyi kullanarak sürekli bir gelişim vizyonu izlemiş, ürün çeşitliliğini her geçen gün arttırarak kalitesini ve ticari hacmini büyütmüştür.

2021 itibari ile mevcut üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini de, kalitesini kaybetmeden ciddi anlamda arttırmıştır. Şuan için narenciye çeşitleri, patates, soğan ve domateside ürün listesine ekleyerek 11000 dönümlük bir üretim alanına ulaşmıştır. Ana faaliyet olarak tarım ürünleri üretimi yapan firmamızın iki ayrı işletme alanı vardır. Bunlardan biri Tarsus/Mersin diğeri ise Ereğli/Konya'da yer almaktadır ayrıca 2014 yılında tohumluk patates üretimi ile de ürün zincirlerine bir yenisini de eklemiştir.Bu patatesleri kış aylarında doğal depomuzda muhafaza etmekteyiz. Böylelikle firmamızın vizyon ve misyonunda farklı boyut oluşmuştur. Amaçlarımızdan biriside patates tohumculuğunda öncü olmaktır.

Firmamız bünyesinde üretilen tüm tarım ürünleri, bu ürünlere sertifikalı patates tohumculuğumuz da dahil olmak üzere tamamı iyi tarım uygulamaları kapsamındadır. Daha kaliteli üretim yapmak adına her geçen gün ARGE çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz böylelikle insanlığa ve ülke ekonomisine katkı sağlamak hedefindeyiz.

Yeşilmeşe Tarım kuruluşundan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Türkiye’nin dört bir yanındaki market zincirlerine ve müşterilerimize sağlıklı ve güvenli bir pazarlama ağıyla birebir iletişim halinde ürünlerini arttırarak ulaştırmaya devam edecektir.

Yeşilmeşe Tarım olarak hedefimiz ulaslararası pazarda bir vizyon oluşturmaktır.

“Doğal lezzeti keşfedin sağlıklı beslenin.”